"45% parādnieku ir darbspējīgā vecumā," stāstīja Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne. "Turklāt sixty five% parādnieku ir citas saistības, un tās ir nenokārtotas. Saprotam, ka parādnieks nav īpaši maksātspējīgs."
Šādos gadījumos palīdz mediators jeb neitrāla trešā persona, kura palīdz konstruktīvi risināt konfliktu.
Viņas meita ir viena no vairāk nekā 30 tūkstošiem bērnu Latvijā, kuriem viens no vecākiem nemaksā alimentus.
Latvijā ir vairāk nekā forty tūkstoši uzturlīdzekļu parādnieku. Tas ir apmēram tikpat daudz, cik ir iedzīvotāju Ventspilī un tās novadā.
Jaunais priekšlikums paredz šīs obligāti atvelkamās summas samazinājumu, tādējādi radot apstākļus parādniekiem iznākt no pelēkās zonas.
Līdzīga norma izmēģinājuma kārtā jau bija ieviesta no 2019. gada one. jūlija līdz 2023. gada 30. jūnijam un, kā norādīts likuma grozījumu anotācijā, veicināja uzturlīdzekļu parāda atmaksu. period of timeā, kad parādnieku veiktie maksājumi tika novirzīti pamatparāda segšanai un tika dzēsti likumiskie procenti, parādnieku motivācija veikt maksājumus palielinājās.
Uzturlīdzekļu parādu atgūšanā atbildīgās amatpersonas plāno ieviest jaunus un papildināt esošos instrumentus. Viens no Tieslietu ministrijas (TM) piedāvātajiem variantiem ir samērīgi samazināt parādnieka ikmēneša atmaksas summu Uzturlīdzekļu garantiju fondam. Tādējādi TM vēlas parādniekus dabūt legālajā darba tirgū.
"Mūsu tēvam ir liegtas tiesības uz bērnu kā tēvam, wager no atbildības viņš nav noņemts. Viņš ir bioloģiskais tētis, kuram ir jārūpējas.
decembra līdz twelve. janvārim). Vecāku ziņā ir savstarpēji vienoties par abām pusēm ērtāko uzturlīdzekļu izmaksas kārtību. Strīdus par uzturlīdzekļiem izšķir tiesa, kas precīzi noteiks, no kura datuma tiek uzsākta uzturlīdzekļu piedziņa, kā arī to apmēru. Tiesai vajadzības gadījumā var arī lūgt noteikt precīzu mēneša datumu, līdz kuram veicami uzturlīdzekļu maksājumi.
Viņi valstij ir parādā apmēram pusmiljardu eiro. Nospiedošais vairākums no alimentu nemaksātājiem ir vīrieši, kuri rūpes par bērniem liek sievietei iznest uz saviem pleciem, vēsta portāls "lsm.lv".
"Es esmu dzirdējis no dažiem cilvēkiem, ka, iespējams, ar uzturlīdzekļu apjomu un lielumu otras get more info puses mēģina manipulēt, lai varētu satikt savus bērnus.
ja parādnieks dzīvo un strādā ārvalstī, piedziņu var nodot izpildei valstī, kurā viņš dzīvo un strādā;
Likums noteic, ka šajā laikā labprātīgi veiktie parādnieka maksājumi fondā, kā arī piespiedu izpildes procesā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti uzturlīdzekļu pamatparāda segšanai.
Un tie esam mēs – mūsu sabiedrībā tas notiek, mēs viņus atbalstam. Mēs tad kaut kādā vienā brīdī tādā vai citādā veidā viņus paslavējam. Sakām – malacis, ka tu tādu risinājumu atradi! Tas nozīmē, ka sabiedrībā tolerances līmenis ir par augstu pret nemaksātājiem," sprieda Rone.